چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس، دانشگاهی پیشرو و سرآمد، شناخته شده در مجامع علمی، الگو در زمینه فرهنگ و آموزش عالی، با بهره گیری از کادر علمی توانمند و پویا، دانشجویان علاقه مند، تجهیزات و سیستم های آموزشی و مراکز پژوهشی پیشرفته و نظام اداری پویا تلاش می نماید پاسخگوی انتظارات در حال تحول جامعه باشد.

همچنین با اعمال مدیریت استراتژیک تلاش می نماید تا یکی از دانشگاه های مطرح در سطح بین المللی گشته و با بهره گیری از همه توان و نیروی انسانی خویش شایستگی خود را ظاهر سازد.

برای دستیابی به چنین مهمی واحد گنبد کاووس می بایست طی سالهای آینده به جایگاه های ذیل نایل گردد:

۱. شناخته شدن نظام دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس به عنوان سیستمی پیشرو و الگو در زمینه آموزش عالی در کشور

۲. کمک به توسعه صنعتی کشور با بهره‌گیری از نتایج علمی - کاربردی تحقیقات

۳. ارتقاء جایگاه علمی در عرصه منطقه ای، ملی و بین المللی با کسب قابلیت های لازم برای ارائه خدمات عالی آموزشی و پژوهشی به کشورهای منطقه و متقاضیان خارج از کشور

۴. ارتقای شاخص های کیفیت زندگی کاری جمعیت تحت پوشش و نیز افزایش انواع و کیفیت ارائه خدمات رفاهی

۵. افزایش سهم دانشگاه در تولید علوم و تحقیقات و انتشار مقالات علمی در مجلات معتبر دنیا و رفع نیازهای جامعه از مسیر ارائه آموزش های عمومی و انجام پژوهش های کاربردی

۶. دستیابی به فناوری لازم برای تولید محصولات و فرآورده های مهم و تعیین کننده برای جامعه

 

 

مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس:

مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس تعهد در توسعه آموزش عالی، توسعه فعالیت های پژوهشی، فرهنگ و ارزشهای اسلامی و انقلابی، آموزش و پرورش نیروهای متخصص و متعهد به اخلاق اسلامی در محیط دانشگاه و سطح جامعه با بهره گیری از روش های نوین آموزش و پژوهش، می کوشد در سطح مراکز آموزش عالی با توسعه بخش تحصیلات تکمیلی از طریق خودگردانی و توسعه زیر ساخت های لازم دانشگاهی و داشتن حساسیت نسبت به مسایل اجتماعی به قله های افتخار دست یابد.

برای نیل بدین امر، وظایف زیر را سر لوحه برنامه های خود قرار داده است:

۱. ما به فرهنگ اسلامی،  معنویت و رعایت اصول اخلاقی در همه ابعاد اعتقاد و تأکید داریم و سعی خواهیم کرد با تأمین نیازهای کارکنان، زمینه رشد معنویت را فراهم کنیم.

۲. ما معتقد به حفظ احترام و رعایت جایگاه ویژه هیئت علمی، دانشجویان، کارکنان و بالاخره همه اقشار جامعه هستیم و جلب رضایت آنان را مقدمه ای برای دستیابی به رضایت جامعه می دانیم.

۳. سعی خواهیم کرد نیروی انسانی را در عمل ارزشمندترین سرمایه خود بدانیم و زمینه لازم برای مشارکت، نوآوری و کار گروهی را فراهم کنیم و در جهت ایجاد ارتباطات باز و متقابل و ایجاد نظام ارزشیابی و شایسته سالاری تلاش کنیم.

۴. بکارگیری روش های علمی در حل مشکلات و اداره امور، حرکت بر اساس برنامه، رعایت  نظم و استفاده از تجربه های مفید مورد توجه ماست. ما مشکلات و نارسایی ها را عمدتا معلول نقص برنامه ریزی و ساختار نامناسب می دانیم و راه حل این مسائل را در اقدامات اصولی، علمی و نظام مند جستجو می کنیم.

۵. توسعه پژوهش و انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی به منظور تولید علم و رفع نیازهای کلیه ذینفعان

۶. تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد و ارتقاء مداوم سطح علمی کارکنان دانشگاه، دانش آموختگان و جامعه 

۷. دستیابی به بهترین نتایج و افزایش بهره وری با کمترین هزینه و عدم تخریب محیط زیست، برای ما به عنوان یک سازمان عمومی از بیشترین اهمیت برخوردار است.