بخشی از تخفیف شهریه دانشگاه آزاد اسلامی شامل نخبگان، افراد مبتلا به بیماری‌های خاص و اقشار کم‌درآمد می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی تسهیلات ویژه‌ای را برای دانشجویان کم‌درآمد، نخبگان تحصیلی، خانواده دانشگاه آزاد اسلامی، افراد کم‌درآمد و مبتلا به بیماری‌های خاص و... در نظر گرفته است.

تخفیف شهریه نفرات برتر آزمون کارشناسی و دکتری حرفه‌ای

 
مجموعه مقطع پذیرش ۲۵درصد تخفیف در طول تحصیل ۱۵درصد تخفیف در طول تحصیل
فنی مهندسی کارشناسی نفرات اول تا ۱۵ نفرات ۱۶ تا ۳۰
علوم تجربی و کشاورزی کارشناسی و دکتری حرفه‌ای نفرات اول تا دهم نفرات ۱۶ تا ۳۰
علوم انسانی کارشناسی نفرات اول تا دهم نفرات ۱۱ تا ۲۰
زبان‌های خارجی کارشناسی نفرات اول تا دهم نفرات ۱۱ تا ۲۰
هنر کارشناسی نفرات اول تا دهم نفرات ۱۱ تا ۲۰
پزشکی دکتری حرفه‌ای نفرات اول تا پنجم نفرات ششم تا دهم
تخفیف شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برای بیماران خاص
کاردانی ۲۵ درصد
کارشناسی  ۲۵درصد
کارشناسی ارشد ۱۵درصد
دکتری حرفه‌ای و تخصصی ۱۰درصد

تخفیف شهریه دانشگاه آزاد، تشویق دانشجویان به ازدواج

بر اساس ماده ۲۰ الحاقی آیین‌نامه تخفیف شهریه دانشجویی دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی اعم از پیوسته و ناپیوسته به‌طور کامل از پرداخت شهریه نیمسالی که در آن ازدواج‌ کرده‌اند، معاف می‌شوند.

همچنین به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و تخصصی ۵۰ درصد تخفیف شهریه برای نیمسالی که در آن ازدواج‌ کرده‌اند، اعطا می‌شود.

بر اساس بندهایی از این بخشنامه، اگر هر ۲ زوج، دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی باشند، تشویق فوق شامل هر ۲ نفر می‌شود.

در این بخشنامه تأکید شده که برای دانشجویان شاغل به تحصیل در نیمسال آخر، اعمال تخفیف برای همان نیمسال تحصیلی منظور می‌شود و تخفیفی که به این دسته از دانشجویان تعلق می‌گیرد خارج از سقف ۷۵ درصد کل شهریه دریافتی محاسبه شود.

۲۰ درصد تخفیف شهریه به دانشجویان تحت پوشش بهزیستی 

 در راستای اجرای تفاهم‌نامه منعقدشده بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بهزیستی کشور و برای تحقق اصل عدالت‌محوری و ایجاد فرصت‌های برابر برای رشد و شکوفایی علمی و فرهنگی همه دانشجویان به‌ویژه دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی، تمام دانشجویان تحت پوشش این سازمان در تمام مقاطع تحصیلی از میزان ۲۰ درصد تخفیف شهریه تحصیلی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ برخوردار خواهند شد. 

در این شیوه‌نامه تأکید شده که دانشجو پس از اتمام مراحل انتخاب واحد و حداکثر تا دو هفته پس از انجام حذف و اضافه، اطلاعات مالی خود شامل هزینه قابل پرداخت پس از اعمال تخفیف را در سامانه درج کند و در اسرع وقت اصل مدارک شامل برگه انتخاب واحد و هزینه شهریه خود را به همراه کارنامه ترم گذشته ممهور به مهر معتبر دانشگاه، به اداره کل بهزیستی استان محل تحصیل تحویل دهد.